• Profil materskej školy

• MŠ Koperníkova 24, Hlohovec

• Naša materská škola má dobré referencie. Najlepšie výsledky dosahujeme v oblasti rozvoja osobnosti dieťaťa a to i zásluhou úzkej spolupráce s rodinou.  Na vytváranie pozitívnej klímy sa spolupodieľajú všetci zamestnanci. Rodičom i starým rodičom v rámci spolupráce ponúkame rôzne aktivity, ktoré môžu spolu s deťmi prežiť, napr. Deň úcty k starším, Vianočná besiedka, Deň matiek, Deň otcov, otvorené hodiny. V popoludňajších hodinách uskutočňujeme aj krúžkovú činnosť podľa záujmu rodičov.

Máme záujem, aby rodičia mali možnosť sa sami zúčastňovať na dianí v materskej škole, aby mali možnosť spolupodieľať sa na tvorbe a plnení koncepčných zámerov rozvoja školy. Našim cieľom je, aby deti boli šťastné a rodičia spokojní.

V priestoroch  ZŠ Koperníkova 24 sa nachádzajú  štyri triedy materskej školy. Sú novozrekonštruované a vybavené novým nábytkom. Pre deti  sú k dispozícií  aj detské ihriská, ktoré sú súčasťou materskej školy a svojim zariadením zodpovedajú hravému účelu pre deti predškolského veku.

„Našou filozofiou školy je, aby dieťa v materskej škole bolo šťastné a pripravené na život v spoločnosti. Preto našim cieľom je pripraviť deťom také prostredie, aby sa u detí rozvíjali i návyky súvisiace so zdravým životným štýlom a pripraviť adekvátne podmienky na rozvoj ich potenciálu, s dôrazom na podporovanie a rozvíjanie hudobných schopností u detí predškolského veku.“